Obsah: Ozvěny dávných výstřelů - Historky myslivců a pytláků

V barvitých příbězích se vrací autor proti proudu času na Moravu, do kouzelného lesnatého kraje nedaleko Brna, do okolí Blanska, kde hvozdy šumí a voní vzduch, potoky jsou čisté a lidé drsní a upřímní…Nouze, ale i chlapská vzpurnost a vášeň nutily některévenkovany k pytlačení, jež bylo za oněch dob těžkým zločinem. Pytláci neváhali použít proti hajným a lesníkům střelnou zbraň, když jim hrozilo dopadení. Počestné lesácké řemeslo patřilo mezi rizikové profese. Bylo i předmětem závisti a nenávisti těch, kdož si zvykli žít na pokraji zákona. Autor je pamětníkem oněch časů, i on byl hajným, navíc čerpá ve svém vyprávění z autentických zážitků svého dědečka a otce, kteří v lesích kolem Blanska sloužili jako lesáci většinu života.
Zdroj: Anotace z knihy Ozvěny dávných výstřelů - Historky myslivců a pytláků
Dnes je 28.03.2024