Obsah: Pár trotlů

V románu autor líčí příběh chlapců či mladých pánů z jedné školy v Birminghamu. Na pozadí jejich školních lásek, průšvihů či sportovního zápolení promítá obraz britskéspolečnosti 70. let minulého století, kdy Británii sužovala vlna stávek, útoky IRA i problémrasismu v souvislosti s přílivem přistěhovalců. Ani mladí hrdinové se těmtoproblémům nevyhnou: sestra jednoho z chlapců se stane obětí bombového útoku, otcejiného brutálně zbijí při demonstraci... I za takových neutěšených poměrů je ale možnése bavit, milovat, dospívat. Coe nedokáže být vážný: zase je tu skvělá zábava, zábava laskavá, která se nepodbízí a nikoho neuráží. S lehkostí tu navazuje na nejlepší tradici britskéhumoristické literatury. Ale současně je román originálním pohledem na poměrněneutěšenou část ostrovní historie. Anglický prozaik Jonathan Coe (1961) studoval na univerzitách v Cambridgea Warwicku, kde poté přednášel o poezii. Dosud vydal šest románů, z nichž některé získalyvýznamná ocenění. Je také nositelem francouzského řádu Rytíře krásných uměnía literatury. Česky vyšla díla Dotek lásky (1999) a Dům spánku (2004).
Zdroj: Anotace z knihy Pár trotlů
Dnes je 19.04.2024