Obsah: Postřižiny

Vyprávění o krásné mladé manželce správce maloměstského pivovaru a její všemi obdivované hřívě předlouhých vlasů si našlo cestu k srdcím bezpočtu čtenářů i filmových fanoušků. Doslova neodolatelně působí také postava svérázného strýce Pepina. Spisovatel tuto svou knihu obdařil nekonečným proudem neuvěřitelných historek, tedy atributy, jimiž , jsou věrným obrazem samotného autora. Idylická atmosféra ospalého maloměsta je takřka dokonalou kulisou pro drobné výstřednosti i pro - především slovní - eskapády strýce Pepina, jakož i pro poněkud bizarní snahy jeho usedlého bratra, hrdinčina manžela. Koktejl, který autor namíchal z osudů těchto tří protagonistů a okořenil mnoha dalšími drobnými postavami, působí dodnes tak osvěžujícím dojmem, že se člověku ani nechce věřit, že vznikl před několika desítkami let.
Zdroj: Anotace z knihy Postřižiny
Dnes je 28.03.2024