Obsah: Pozdě

Další román Marie Chvojkové v mnohém navazuje na předchozí úspěšný příběh Mám ráda babí léto je předloni vydané prvotině v mnohém podobná. Tentokrát však autorka odhaluje mnohem více ze svého vlastního života, a příběh je tedy mnohem autentičtější. Velmi otevřené a intimní vyprávění shrnující pravdivě životní osudy dnešní osmdesátnice je poutavým obrazem měnícího se světa vnějšího i osobního, příběhem, nad nímž je možné zavzpomínat na doby dávno minulé, pochopit společenské a politické okolnosti, zasahující do života dnešní nejstarší generace – či se jen nechat unést osudy obyčejné ženy, které život přichystal nejedno úskalí? Bilancující autorka netrpí zbytečným sentimentem, její vyprávění je svěží, věcné a v mnoha ohledech skutečně pozoruhodné.
Zdroj: Anotace z knihy Pozdě
Dnes je 25.04.2024