Obsah: Sebrané povídky I.

Kniha je prvním dílem povídkového díla držitele Nobelovy ceny za literaturu a Pulitzerovy ceny. Významná část Bellowova díla je obsažena právě v jeho jedinečném povídkovém díle. Bellow v nich píše o hledání orientace ve spletitosti moderního světa. Jeho vypravěčské umění je invenční, nabízí nesmírně bohaté myšlenkové zázemí stejně jako bravurní techniku, která upřednostňuje plnohodnotnost slova bez prázdných a zbytečných frází. Úvahové pasáže pak nabízejí Bellowovu dokonalou znalost světa. Moudrý, chápavý nadhled a jasnozřivá psychologie postav dávají vnímavému čtenáři neopakovatelný zážitek.
Sedm povídek amerického spisovatele, z nichž již byla většina publikována. Povídka Krádež je výpovědí zralé a úspěšné ženy o jejím bouřlivém a hlubokém vztahu ke svému osudovému muži. Naproti tomu psychologická novela Spojka Bellarosa čerpá námět z osudu evropských židovských přistěhovalců do USA. Poslední povídka vypovídá o zdánlivě drsné ženě ze Západu. Stárnoucí Hattie zcela náhle přijde k majetku a je jen na ní, jak s ním naloží. A času není mnoho...
Zdroj: Anotace z knihy Sebrané povídky I.
Dnes je 19.04.2024
Před 117 lety se narodil(a) Bezděková Zdeňka