Obsah: Silný pocit čistoty

Kniha mladého slovenského spisovatele Michala Hvoreckého Silný pocit čistoty se v době svého prvního vydání stala v zemi svého vzniku okamžitě literární událostí roku. Její odlišnost od dlouhodobě běžné literární produkce je markantní především z důvodů toho, že v každé story Silného pocitu čistoty je silný, nadčasový, napínavý a atraktivní příběh z města. Hvorecký neumísťuje své povídky do kontextu domácí literatury, ale jde jinam: Silný pocit čistoty má opravdu blíž k New Yorku nebo k Tokiu, než ke kterékoli lokaci v domácím prostředí. Napomáhá tomu i jazyk, který autor používá - současný, živý a vtahující, přitom v mnoha ohledech ironický, vtipný a kritický. Michal Hvorecký je jedním z nejúspěšnějších a nejkvalitnějších současných slovenských spisovatelů a jeho díla jsou ceněny v mnoha evropských zemích, Silný pocit čistoty vychází v českém překladu poprvé.
Zdroj: Anotace z knihy Silný pocit čistoty
Dnes je 28.03.2024