Obsah: A je tu Lola!

První kniha série Lola.

Příběh o přátelství, splněných snech a přáních. Pro dívky od 8 let.
Lola je desetiletá holčička, která každý večer sní o tom, že je slavná rocková zpěvačka Jacky Jones, stojí na podiu v záři reflektorů a pod ním se zmítají nadšení fanoušci. Její tatínek pochází z Brazílie, takže rytmus má Lola už od narození v těle. Každý večer vstupuje Lola do tohoto svého tajného života, mění se v Jacky a jediný, komu by to snad mohla prozradit, je nejlepší kamarádka. Ta je ale zatím také pouze v říši snů a přání. Lolina rodina se totiž právě přestěhovala z malého městečka do velkého přístavního města Hamburku a Lola nastoupila do nové školy, mezi nové spolužáky. A to není nikdy lehké. V Hamburku sice, narozdíl od bývalého města, nikomu nevadí, že Lolin tatínek má tmavou pleť, ale vysvětlit například spolužákům, že fobie z žab, kterou Lola trpí, je skutečná nemoc a ne příležitost ke kanadským žertíkům, není tak jednoduché. Koná se školní slavnost, kde se spolu s nafukovacími balónky posílají po větru největší přání. K Lolinu balónku je spolu se zpáteční adresou připojen vzkaz: " Přeji si nejlepší kamarádku ". A odpověď na sebe nenechá dlouho čekat...
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz