Obsah: Zkrocená hora - Povídky z Wyomingu

Titulní povídka z této sbírky se stala předlohou stejnojmenného a velmi úspěšného oscarového filmu (Brokeback Mountain) režiséra Anga Leeho (česká premiéra 2. 3. 2006). Oslavovaná autorka (Pulitzerova cena), milovnice neporušené přírody, v ní žijících prostých lidí a lokálních historek předkládá čtenáři jedenáct dech beroucích příběhů o osamění, násilí a lásce, příběhy zoufalství i radosti zasazené do divoké, nehostinné a nádherné krajiny Wyomingu. Autorčinými slovy: "prvky nereálnosti, fantastičnosti a nepravděpodobnosti zbarvují všechny tyto povídky, stejně jako zbarvují skutečný zdejší život. Už úsilí, s nímž v tomto tvrdém a nemilosrdném místě usilují rančeři o obživu, je fantaskní. "
Titulní povídka získala již v roce 1998, kdy byly publikována v The New Yorker, ceny O. Henry Short Story Award a National Magazine Award a povídka Polostažené dobytče byla vybrána do sbírky The Best American Short Stories 1998 a Johnem Updikem do The Best American Short Stories of the Century.

Povídky:
- Polostažené dobytče (The Half-Skinned Steer)
- Hluboké bahno (The Mud Below)
- Práce (Job History)
- Ryzák (The Blood Bay)
- Lidé v pekle se chtějí jen napít vody (People in Hell Just Want a Drink of Water)
- V trávě na konci světa (The Bunchgrass Edge of the World)
- Ostruhy (Pair a Spurs)
- Osamělé pobřeží (A Lonely Coast)
- Guvernéři Wyomingu (The Governors of Wyoming)
- 55 mil k benzinové pumpě (55 Miles to the Gas Pump)
- Zkrocená hora (Brokeback Mountain)