Obsah: Básník v báglu

První kniha série Fany, Nikol a Simča.

Prázdniny jsou na dosah a je nejvyšší čas vymyslet, jak s nimi naložit. Hlavně musí být zábava, trocha dobrodružství a neškodilo by ani pár senza kamarádů. A tak tři šestnáctileté spolužačky sbalí batohy a vyrazí na máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny temných hradů až k prozářenému Máchovu jezeru. Černovláska Fany je vůdkyně výpravy - cestu pečlivě naplánovala tak, aby opravdu šly po stopách jejího milovaného básníka. Blonďatá Simča se postarala především o to, aby jí nechyběl perfektně vybavený kosmetický kufřík. A protože zrzka Nikol neudělá krok bez kamery stává se hlavní dokumentátorkou jejich cesty. Vždyť je co točit! Kolik zajímavých lidí potkaly - zejména tu studentskou partičku provozující na hradech historický šerm. Zdá se, že tohle léto by nemusela být o rytíře nouze...
Zdroj: Anotace z knihy Básník v báglu
Dnes je 16.04.2024
Před 75 lety se narodil(a) Evans Richard D.