Obsah: Cesta pozpátku do Anglie a Skotska

Dobrodružný romantický příběh o radosti z cestování dvou přátel Jacquese a Jonathana, kteří nás zavedou do Anglie a Skotska. Pro starší děti a mládež.
Toto dosud nevydané dílo nalezené mezi rukopisy slavného spisovatele, napsal Jules Verne ve svých 31 letech a ani tento jeho raný, spíše romantický cestopis nežli klasický román, nepostrádá zábavný, hravý a dobrodružný ráz okořeněný humorem a ironií. Dva francouzští přátelé se vydávají s nadšením na cestu do Anglie a Skotska a nejen, že se díky jejich cestovatelskému nadšení zúčastníme i nějakého dobrodružství, ale především poznáme zajímavosti, architekturu, krajinu a život tehdejšího viktoriánského světa Anglie a Skotska a dostane se nám mnoho přímo "průvodcovských" informací o místech, která navštívili.
Upravil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz