Obsah: Cholera

Populární dobrodružně-historická próza Jozefa Nižňánského je u čtenářů stále oblíbená. I v tomto díle autor zúročil své nadání pro nečekané zvraty, řetězové zápletky i milostné scény. Popisuje skutečné historické události- selské povstání na Slovensku v roce 1831 proti útlaku šlechty. Ukazuje bídu a tragédii lidu zesílenou všudypřítomnou, masově rozšířenou a nevyléčitelnou nemocí. Na pozadí těchto dramatických událostí se odehrává milostný trojúhelník krasavice Magdy Broškové, švarného nadporučíka a statečného Michala Hudáka. Román svou formou působí dramatický, je plný vzruchu a nevšedních situaci, v níž výstižným způsobem přibližuje čtenáři všude přítomnou politiku a morální rozklad tehdejší společnosti. V závěrečné kapitole knihy jsou zajímavé záznamy o tragickém konci vzbouřenců.
Zdroj: Anotace z knihy Cholera
Dnes je 28.03.2024