Obsah: Letiště

Romantický let Boeingu 707 do Říma zvaný Zlatý koráb se vmžiku změní v drama - jeden z pasažérů odpálí na palubě letounu amatérsky zhotovenou bombu... Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí popisovaného prostředí velkého mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel nedalekého městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku startujících i přistávajících letadel, zaplněného spoustou postav a postaviček, prožívajících své zajímavé lidské osudy. Tak se seznámíte se svérázným kapitánem letu Zlatý koráb Vernonem Demerestem, jeho švagrem a rivalem Melem Bakersfeldem, krásnou letuškou Gwen Meighenovou, ale i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže cestovat mezi světadíly jako černý pasažér.
Upravil: Tomcek, java, elfos, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Letiště