Obsah: Operační centrum - Čestné poslání

Devátá kniha série Operační centrum.
V Botswaně se střetává celá řada zájmů, teré se jednotlivé strany pokoušejí prosadit nejprve útokem na katolickou církev, jež do země vyslala misionáře. Útok provede bojůvka, která unese katolického kněze, drží ho jako rukojmí a domáhá se vypovězení všech misionářů, aby se země mohla vrátit k vyznávání kultu vúdú. Čtenář může sledovat osudy uneseného kněze, seznámí se s prV Botswaně se střetává celá řada zájmů, teré se jednotlivé strany pokoušejí prosadit nejprve útokem na katolickou církev, jež do země vyslala misionáře. Útok provede bojůvka, která unese katolického kněze, drží ho jako rukojmí a domáhá se vypovězení všech misionářů, aby se země mohla vrátit k vyznávání kultu vúdú. Čtenář může sledovat osudy uneseného kněze, seznámí se s praktikováním této víry i s dramatickým pátráním po knězi. Vatikán žádá Operační centrum o pomoc při shromažďování informací potřebných k odhalení únosců a rovněž vrahů katolického biskupa, poslaného jako náhradu za uneseného duchovního. Ukazuje se, že na Botswanu se soustředí zájem Vatikánu, Evropanu a Japonců s cílem dostat se k jejím nerostným zdrojům. Stanete se svědky dramatického vyvrcholení vývoje situace až k záchraně duchovního, na které mají značný podíl agenti Operačního centra. aktikováním této víry i s dramatickým pátráním po knězi. Vatikán žádá Operační centrum o pomoc při shromažďování informací potřebných k odhalení únosců a rovněž vrahů katolického biskupa, poslaného jako náhradu za uneseného duchovního. Ukazuje se, že na Botswanu se soustředí zájem Vatikánu, Evropanu a Japonců s cílem dostat se k jejím nerostným zdrojům. Stanete se svědky dramatického vyvrcholení vývoje situace až k záchraně duchovního, na které mají značný podíl agenti Operačního centra.
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 29.03.2024