Obsah: Ďáblův pancíř

Pátý román z cyklu SS Wotan

Na podzim 1944, v pátém roce druhé světové války, se pluk SS Wotan standartenführera von Dodenburga stal "Vůdcovou údernou brigádou", elitní jednotkou nacistického Wehrmachtu, a šel od bivy k bitvě v posledním zoufalém pokusu zvrátit situaci ve prospěch Říše. jeho muži, přes své mládí ostřílení veteráni, kteří se na bojištích po celé Evropě proměnili v brutální stroje na zabíjení, nevyzívali věrnost národu, vlasti ani Vůdci. Byli oddáni pouze svým kamarádům, milovanému veliteli a své zbrani. Zasvěceni smrti, věděli, že jejich obávaná stříbřitá lebka s hnáty na přilbě je usvědčuje coby válečné zločince, a tak neznali strach a nelítostně bojovali proti zdrcující přesile za dávno ztracenou věc.
když spojenecká vojska stála před německým "posvátným městem" - Cáchami - i největším optimistům bylo jasné, že válka j pro Němce prohraná. A v tomto rozpoložení se v Cáchách objevili Dodenburgovi muži v černých uniformách tankistů Zbraní SS, a v uších měli Hitlerův rozkaz město udržet. Úderný pluk SS Wotan tak nakonec bojoval i na německé půdě...

Upravil: janajau, Filip
Zdroj: anotace ke knize