Obsah: Dáma s hedvábnou maskou

Penitence Hurdová a mor vstoupili do Londýna téhož dne, léta páně 1664, kdy léto bylo nejteplejší, na jaké si současníci pamatovali. Penitenci bylo osmnáct a nesla si kabelu pošitou korálky. Mor přicestoval ve zvířecí srsti a byl stejně starý jako hřích. Penitence, přísně vychovaná v americké puritánské rodině se díky vrtošivému osudu ocitá v londýnském nevěstinci v Psím dvoře, kde ji zaměstnají jako švadlenu. Vír jejího osudu se začne otáčet jako zběsilý. Do domu naproti se přistěhuje šarmantní herec. Penitenci, která koktá, a proto skoro nikdy nemluví, se posmívá, ale navrhne jí, že ji začne učit mluvit. Ukáže se, že Penitence se přestane zakoktávat, když si nasadí hedvábnou masku a hraje roli... Ďábelsky napínavý děj románu čtenáři nedovolí knihu odložit dřív, než dojde k poslední stránce.
Zdroj: Anotace z knihy Dáma s hedvábnou maskou
Dnes je 18.04.2024