Obsah: Dcery Říma

Třetí? podivil se Ovidius. "To není dobré jméno, takové dávají dcerám jen omezení rolníci. Ne, ty si ze mě děláš blázny. Jmenuješ se… Andromeda. "Mladá dívka je prodána do Říma jako otrokyně. S očima dokořán obdivuje obrovské chrámy a paláce - a je odvedena do Subury, vlhké a hlučné čtvrti, kde se obchoduje se vším, co slibuje zisk: se zbožím, zvířaty, lidmi. Dívce, jež dostala jméno Andromeda, se otevírá úplně nový svět plný exotických vůní, tajemství - a nebezpečí. Ví, že má jedinou šanci: musí se co nejrychleji o všem poučit, aby mohla přežít. Budeš tím, co z tebe udělám já… A věř mi, že jsem se učila lidi formovat u dvou velkých mistrů. Na Palatinu, kde sídlí bohatí a mocní, žije v přepychu a nadbytku Julilla. Jako Augustova vnučka je velmi vážená - a přece dobře ví, že není v bezpečí. Otec a bratři zemřeli za záhadných okolností nebo byli vykázáni do vyhnanství. A nyní pocítí závan smrti i Julilla. Má jen jednu možnost: dostat se k moci. Ale k tomu potřebuje nástroje… a najde otrokyni, jež dokáže vzdorovat i císařovně.
Zdroj: Anotace z knihy Dcery Říma
Dnes je 29.03.2024