Obsah: O zahradě

Celá kniha je pojata jako příběh v obraze doplněný textem. Vyprávění o dětském snění, o tajemstvích skrytých na půdách a ve starých opuštěných zahradách, o světech, do nichž dospělý člověk nemůže nahlédnout, ale při četbě této knihy si na ně může rozpomenout.

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem: mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. (... ) Poetický a okouzlený příběh, který se klene nad celostránkovými obrázky tónovanými do teskných, podzimních barev, má jasný dramatický oblouk: je strohý, ale sevřenost je jeho předností. (... ) A ten nádherný výlet, který Františkovi buď pouze proběhne hlavou, anebo jej opravdu prožije, je radost na stránkách sledovat. Nejen pro dětského čtenáře.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: pan.Kchiu