Obsah: Domeček pro panenky (také Nora či Domov loutek)

Nora Helmerová žije ve spokojené domácnosti s manželem, jenž ji takřka nosí na rukou, a s 3 půvabnými dětmi. Objeví se však advokát Krogstad a začne Noru vydírat kvůli tomu, že zfalšovala podpis na dlužním úpisu. (Na základě tohoto úpisu si od Krogstada půjčila peníze, aby zaplatila nemocnému choti ozdravnou cestu do Itálie. ) Helmer se o všem dozví, děsí se toho, že by mohla celá záležitost poškodit jeho čest a pověst, a chce Noru vyhnat. Dávná Nořina přítelkyně se u Krogstada přimluví a ten ustupuje od úmyslu podat žalobu za falšování listiny. Helmerovi se uleví a chová se, jako kdyby se nic nestalo. Nora ale již dospěla k jasnému poznání. Po celou dobu manželství byla doma považována jen za poslušnou (byť hýčkanou) panenku, vzepřít se vůli manžela a udělat něco po svém - i když by to bylo k jeho prospěchu - bylo nepřípustné. Rozhodla se, že odejde z domu a začne znovu. Opouští tak nejen svého chotě, ale i tři malé děti.
Vytvořil: Kaylee
Upravil: pan.Kchiu