Obsah: Desátá múza Sapfo

Strhující dobrodružný milostný román nás přenáší do doby vzdálené více než 2 600 let, kdy se na řeckém ostrově Lesbos narodila Sapfo, do dnešních dnů známá jako autorka erotické poezie. Na počátku tohoto příběhu se básnířka stala předmětem sázky mezi bohy: zatímco Zeus prohlašuje, že Sapfo své nadání promarní, jakmile se zamiluje , do smrtelného muže, Afrodita je přesvědčená, že Sapfo je hodna toho, aby byla navždy uctívána jako I největší básnířka. Výjimečná Sapfo během svého putování tehdy známým světem prožívá intenzivní milostné vztahy s muži i ženami. Fikce, mystika, historická fakta, básně a touha se splétají do působivého díla o fascinující ženě, která - ač se stýkala s tyrany, faraony, umělci, Amazonkami, kněžkami i Kentaury - nikdy nepřestala hledat a oslavovat opravdovou lásku.
Zdroj: Anotace z knihy Desátá múza Sapfo
Dnes je 19.04.2024