Obsah: Devátý Buddha

Devátý Buddha - Válka skončila, ale začíná zlý sen
První světová válka právě skončila, ale pro Christophera Wylama, agenta britské tajné služby v Indii, vypukne brzy po návratu domů do Anglie nový, navýsost osobní boj o záchranu jeho jediného syna Williama, který je nevysvětlitelně unesen z poklidné anglické vísky. Wylam se vydá za únosci zpět do Indie, odkud ho krvavé stopy vedou dále přes zasněžený Himaláj do Tibetu, kde, jak se domívá, je jeho syn uvězněn v nedostupném buddhistickém klášteře: podle předpovědí má být další v řadě inkarnací Buddhy, ale zároveň je i figurkou na šachovnici mezinárodních intrik. Nechybí ani milostná zápletka s krásnou a téměř božskou Chindamani, která Wylamovi pomáhá v jeho zoufalém úsilí shledat se se svým synem. Kniha je zajímavá i svým koloritem koloniální Indie.
Zdroj: Anotace z knihy Devátý Buddha
Dnes je 20.04.2024