Obsah: Krutá spravedlnost

Kriminální román anglického autora žijícího v Austrálii je z prostředí Londýna, kde mladá policejní inspektorka řeší případy několika vražd. Ambiciózní Madlen Foxová opustila místo ve výjezdní jednotce a stala se členkou vyšetřovacího týmu oddělení vražd v jedné ze čtvrtí britské metropole. Detektivové pod vedením zkušeného vrchního inspektora Franka Marenka nejsou v posledních měsících příliš úspěšní. I když jsou nezvratně přesvědčeni, že se jim podařilo odhalit pravé viníky v případech zastřelení drogového dealera, znásilnění a uškrcení jedenáctileté dívky i krádeže v obchodě, při které byl těžce zraněn mladý policista a zároveň Frankův zeť, byli podezřelí muži s pomocí šikovných advokátů zbaveni obvinění pro nedostatek usvědčujících důkazů i absenci svědků. Především Frank, pochybující stále více o smyslu své práce i stávajícího právního systému, se nedokáže se situací vyrovnat a po téměř třicetileté praxi se nechá přeložit do protidrogového oddělení. Po jeho odchodu Madlen i její spolupracovníci začínají vyšetřovat vraždy nepotrestaných pachatelů, kteří se stávají oběťmi neznámého mstitele, rozhodnutého vzít výkon spravedlnosti do vlastních rukou.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024