Obsah: Divoký ráj

Román Divoký ráj nás zavede do Louisiany koncem bouřlivého roku 1729. Právě proběhlo povstání otroků v New Orleansu a maskr indiánů v pevnosti St. Jean Baptiste. Půvabná mladá vdova Elise Laffontová sama pečuje o své pozemky a tato nezávislost jí vyhovuje, protože manželství s o mnoho let starším, neotesaným mužem jí přineslo jen utrpení a negativní vztah k lásce. Zlom v jejím životě přináší setkání s Reynaudem Chava1ierem, synem francouzského hraběte a významné indiánské ženy, matky náčelníka kmene Načezů. Výměnou za to, že ji a její sousedy vyvede z nebezpečného území, mu slibuje, že s ním bude sdílet lože. On však nijak nenaléhá na splnění slibu a trpělivě vyčkává, než se touha, posléze už společná, naplní. Jejich vztah však musí odolat i řadě dalších zkoušek a dlouhých odloučení. Dramatické události jsou založeny na historických skutečnostech, dokonce i řada postav, s nimiž se v románu setkáte, má svůj předobraz v historických osobnostech zanesených v dobových dokumentech. .
Zdroj: Anotace z knihy Divoký ráj
Dnes je 24.04.2024