Obsah: Dům na venkově

Humoristicky laděný román, v němž život koriguje představy mladého manželského páru o romantickém životě na anglickém venkově. Mladá manželka, podléhající módním představám o idylickém životě na venkově a povrchním ekologickým trendům, přinutí manžela ke koupi polorozpadlého venkovského stavení výměnou za slib, že se konečně rozhodne přivést na svět dítě. Jejich domek v půvabném okolí má jen jedny sousedy, kteří zasáhnou do života městské dvojice dost zásadním způsobem ještě dříve, než mladá žena zjistí, že venkovská existence má své záludnosti a její skvělý nápad má nezanedbatelné slabiny. Vztahy s přáteli z Londýna se začínají hroutit, naopak sousedé ovlivňují ženu více, než je zdrávo, dochází k první a zdaleka ne jediné manželské krizi a ke všemu dítě, které hrdinka konečně čeká, má nejistého otce. Mladá žena musí prodělat řadu trpkých zkušeností než se zbaví nereálných představ a začne brát svůj osud realisticky. Od té chvíle se věci obracejí k lepšímu, mizí řevnivost a nenávist a tušený šťastný konec příběhu má svou logiku.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024