Obsah: Sluneční cesta bójských králů

Již uplynulo 360 let od založení Říma, když se římanům konečně podařilo dobýt mocné etruské město Veje. Ze severu však pronikají do Itálie mocné keltské kmeny. Řím stojí před důležitým rozhodnutím, proto vysílá posla za známou věštkyní Sibylou s žádostí o radu. Pontifex Marcius by rád uzavřel s kelty mírovou smlouvu, ne však vypočítaví a pyšní bratři Fabiové, jež ho nechají zavraždit. Mezitím v dalekém Boiohaemu - keltských Čechách přísahají tamní králové před druidy, že povedou svůj lid z přelidněné země do úrodné Itálie. Jejich voj vede zkušený král Brenos. Král Mogon mezitím zachrání dívku Chiomaru, která se rozhodne jej následovat a spojit svůj osud s jeho. Nicméně její láska není zprvu opětována, protože Mogon se domnívá, že je stižen těžkým prokletím. Stejně tak i král Rubios poznává cestou dívku Dionu, kterou si však chce vzít jen pro majetek a proto lásku předstírá. Né však král Brenos, jež ji k Dioně zprvu tají. Celá armáda se pod vedením králů dostane strastiplnou cestou přes Alpy až do severní Itálie, kde je uzavřeno spojenectví s etruským panovníkem Velthurem. Brzy je však mezi kelty a Římem vyprovokována zákařnými bratry Fabii válka.
Vytvořil: Roman
Upravil: Roman