Obsah: Děsivé Dějiny - Anglie

Text: Terry Deary
Ilustrace: Martin Brown

Přečtěte si hroznou pravdu o povstáních, vzpourách a nepokojích, které pomáhaly utvářet dnešní Anglii. A můžete si být jistí, že vám z toho bude pěkně nanic, ať už budete číst o krutých Keltech, nebo o příšerném 20. století. Dozvíte se například, který mnich se pokoušel štípnout ďábla do nosu kleštěmi, proč se ve středověku jedl holubí trus nebo kterého anglického krále obvinili z toho, že je vlkodlak. V této knize najdete úplně všechno, co má něco společného s Angličany - od moru přes požár až po občanskou válku nebo od rostbífu přes, rybu s hranolky až po šálek čaje. Přečtěte si o mizerných středověkých vládcích, objevte deset způsobů, jak se zabít ve viktoriánském uhelném dole a poznejte smutnou pravdu o rytíři Jiřím, kterého všichni Angličané považují za svatého patrona své země. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Děsivé Dějiny - Anglie