Obsah: Absurdity z vyšetřovacích spisů

Kdo z nás nezatouží alespoň občas nahlédnout do třinácté komnaty, otevřít tajnou skřínku anebo projít zrcadlem a ocitnout se na té druhé straně? Vyšetřovací spisy patří bezesporu k těm materiálům, které člověk míjí, aniž by to znamenalo, že ho nezajímají – spíše naopak. Skrývají v sobě ledaco smutného, ledaco vážného, ale mezi tím občas zajiskří. Právě tyto momenty zachytil MUDr. Josef Pleskot a shrnul do publikace Absurdity z vyšetřovacích spisů. Není totiž bez zajímavosti, že i v těch černých polohách života lze někdy najít trochu té legrace.
"Knizku jsem si se zajmem precetla, neb pana doktora znam osobne a humor mu i v jeho 'nevesele' profesi soudniho lekare rozhodne nechybi. Doporucuji pro perfektni pobaveni, ale pozor, radeji hlidejte, aby knizku nedostaly do ruky vase deti, nektete kapitolky jsou 'lechtive', nektere trosku 'drsnejsi'. (recenze čtenářů - Kosmas. cz)"
Ilustrace: Miroslav Pavlíček

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize + recenze