Obsah: 3001: Poslední vesmírná odysea

Začalo to před 4 miliony let zářivým černým monolitem, který přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu 21.  století archeologové našli na měsíci stejný černý monolit a tím začíná dobrodružství Dava Bowmana, jeho zástupce Franka Poola a superpočítače HALA. Pouze Dave přežije setkání s třetím, mnohem větším monolitem na Europě, měsíci Jupitera, a navždy se stane vesmírným dítětem. Nyní odysea vstupuje do nebezpečného konečného stádia v roce 3001.  Lidstvo – ačkoliv je to neuvěřitelné – přežilo. Neustále však žije ve strachu z trojice monolitů, které vládnou sluneční soustavě. Pak svitne naděje: někde v galaxii je objeveno tělo Franka Poola, kterého pokládali už tisíc let za mrtvého. Pool je oživen a připraven dokončit cestu, kterou HAL předčasně ukončil před tisíci lety. Ví, že ji nemůže podniknou bez Dava, ale nejdříve musí odhalit děsivou pravdu – co se z něj a HALA stalo uvnitř monolitu.
Výpravné mistrovské dílo, se zářivou představivostí, ale zároveň postaveno na vědeckých faktech, nás dovede k ohromujícímu závěru.
Vytvořil: elfos
Zdroj: www.legie.info