Obsah: Beznadějný případ

Detektivní příběh, jehož hrdinou je policejní poručík na penzi Benjamin Smoke, který se jako soukromý vyšetřovatel angažuje v případu ukradeného nebožtíka. Hlavní hrdina odešel po dvacetileté službě do penze, protože byl unavený stále se opakující rutinou i opakujícími se schématy jednotlivých případů. Jako soukromý vyšetřovatel touží po zločinu, s jakým se ještě nesetkal, a zdá se, že takovým případem je hlášení o mrtvole, ukradené z pohřebního ústavu. Neexistuje žádný logický motiv a jen zcela minimální stopy, po nichž se hrdina s předstihem před policií pustí. Stopy ho zavedou mezi příslušníky satanistické sekty, ale ani tam dlouho nemůže objevit motiv zdánlivě nesmyslného, ve skutečnosti však téměř dokonalého zločinu.

Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024