Obsah: Jak vyrobit bumerang

Výběr povídek a krátkých scének, které Miloslav Šimek a Luděk Sobota uváděli v divadle, televizi a rozhlase. Velmi zajímavá je také jejich spolupráce s Petrem Nárožným, který dal později přednost klasickému herectví. I když se v dobách minulých nemohlo o všem mluvit zcela otevřeně jako dnes, tehdejší promyšlený humor je mnohdy kvalitnější a trvalejší než například některé druhy dnešní politické satiry... Kniha Jak vyrobit bumerang vyniká nevšední originalitou a ani dnes po letech jejich humor nevyprchal. Jedná se o svěží a vtipné dialogy, které jsou dovedeny k dokonalosti Sobotovým a Šimkovým. Náměty čerpají z všedního života - osvětová beseda, návštěva v advokátní poradně, schůzka v parku za účelem seznámení na inzerát nebo vyřizování protekce za účelem přijetí nezdárného potomka na školu. Již na základě úspěchu ostatních knih z pera Miloslava Šimka je zřejmé, že ani tato nezůstane bez odezvy a doplní již tak rozsáhlou knihovničku všech obdivovatelů jeho humoru.
Knihu doprovází více než originální ilustrace Petra Chytila.
Zdroj: Anotace z knihy Jak vyrobit bumerang
Dnes je 24.04.2024