Obsah: Jiskření

Dramatický rodinný příběh o nezvladatelné chamtivosti, lásce, vášni a zradě se odehrává dílem v elegantním prostředí společenské elity v Paříži a Los Angeles a dílem v sibiřské tajze za komunistického Ruska.
Štěstí neobyčejně bohaté rodiny majitele šperkařské firmy se zhroutilo ve chvíli, kdy její majitel, společností hýčkaný Pierre Massot, zmizel a byl prohlášen za mrtvého. Jeho žena, celé nepříliš šťastné manželství deptaná jeho autoritou, musela zajistit synovu budoucnost a tak se pozvolna ujala firmy a po čase ji postavila opět na nohy. Našla i oddaného a milujícího přítele, za něhož se po čase provdala. Po sedmi letech klidného života rodinu jako blesk zasáhla zpráva, že Pierre byl dlouhá léta zajatcem na Sibiři a vrací se domů. Rodina vítá návrat se smíšenými pocity, údajná vdova je ale pevně rozhodnutá uchránit svůj současný vztah a požádat o rozvod. Při závěrečném setkání rodiny se dostává na povrch pečlivě skrývané tajemství z Pierrovy minulosti a vyjde najevo i promyšlený podvod, který byl základem rodinného majetku.

Zdroj: Anotace z knihy Jiskření
Dnes je 18.04.2024