Obsah: Každé lidské srdce

Jeden z největších současných britských autorů, ve formě fiktivního deníku Logana Gonzaga Mountstuarta - spisovatele, svůdníka, špiona a vůbec šarlatána, rozvíjí román před čtenářem široké panoráma 20. století. Mountstuart se narodil v roce 1906 a umírá na srdeční příhodu 5. října 1991. Hrdina se účastní nejvýznamnějších událostí celého století a setkává se se slavnými protagonisty, Joycem v Paříži, Hemingwayem ve španělské válce, zaplétá se do špionáže a po válce i do bojů v Nigérii a teroristických akcí Rudých brigád. Autor nechává brilantně hrdinův hlas stárnout a odrážet jeho životní zkušenosti. Mountstuartův příběh je též příběhem neúprosného úpadku tradičního britského stylu života. Román byl nominován na Booker Prize 2002.
Zdroj: Anotace z knihy Každé lidské srdce
Dnes je 28.03.2024