Obsah: Když řeka tekla pod ledem

V knize KV letech 1969 — 1986, kdy vznikaly povídky z knihy "Když řeka tekla pod ledem", se lidé milovali a rozcházeli. Jako dnes. Žili a umírali. Jako dnes. V knize "Když řeka tekla pod ledem" jsou lidé zlí i dobří, hloupí i chytří. Jako dnes. V době, "Když řeka tekla pod ledem", lidé odcházeli za hranice. Jako dnes. Ale nevraceli se. V době, "Když řeka tekla pod ledem" se vrátit nesměli.
Povídky zobrazující především šedivá normalizační léta. Autorka hodnotí okolí ve kterém vyrůstala, mravní kredit společnosti se stává často terčem její kritiky. Ve dvaatřiceti povídkách autorka popisuje především společensko-kritické poměry v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století v tehdejším Československu. Prostředí v němž se autorka pohybuje, vyznívá dost neutěšeně, chybí naděje i síla nějak slušně přežít.
Zdroj: Anotace z knihy Když řeka tekla pod ledem
Dnes je 16.04.2024