Obsah: Kola hrůzy

Druhá kniha z cyklu Sven Hassel

Román popisuje neuvěřitelně krutý svět lidí, které válečné hrůzy a ukrutnoasti téměř zbavily lidského citu. Členové 27. trestné obrněné jednotky jsou převeleni ze západní na východní frontu a svůj život již počítají na hodiny. Strach v nich přehlušil všechny lidské city a instinkt je nutí, aby se při záchraně svých životů chovali hůř než dravá zvířata.
V atmosféře stupidního zupáctví důstojníků, neuvěřitelné naivity nováčků a zejména absurdity vojenských řadů a pravidel vyzdvihuje protiklad zrůdných rozkazů k boji do posledního muže a ochromující strach ze smrti. O osudech hlavních hrdinů rozhodne nadcházející krutá bitva u Čerkassy...
Hasselovo líčení hrůz bojů na východní frontě patří k nejpůsobivějším obžalobám války, jaké kdy byly napsány.

Upravil: janajau, Filip
Zdroj: anotace ke knize