Obsah: Kouzelník Merlin

První díl trilogie, jejímž vypravěčem je sám kouzelník Merlin, se soustředí na smutné dětství a učňovská léta dospívání budoucího kouzelníka, prozatím však nemanželského dítěte ženy z královské krve, jehož otce nikdo nezná. Po matce zdědil Merlin dar vidění a rozvinul jej s pomocí poustevníka z pověstné křišťálové jeskyně, jež se má později stát jeho útočištěm a hrobem. Merlin se řízením osudu, ale též díky svým schopnostem nejen kouzelnickým (lékařské dovednosti, znalost jazyků, inženýrský talent, básnické nadání) stane nepostradatelným pomocníkem budoucího nejvyššího krále sjednocené Británie Ambrosia, na jehož počest znovu postaví rozvalené menhiry zvané Tanec obrů, a po jeho smrtí jeho bratra Uthera. Merlinovo vyprávění končí mimomanželským početím chlapce Artuše, který se má podle Merlinovy věštby stát sjednotitelem a bájným králem celé Británie.
Zdroj: Anotace z knihy Kouzelník Merlin
Dnes je 28.03.2024