Obsah: Královna havranů

Marcus Aurelius od mládí obdivoval etruskou sochu nymfy se smaragdovýma očima. Toužil po takové ženě tak dlouho, až se mu jeho sen splnil. V Bohemii, na území dnešních jižních Čech, ji potkal v době markomanských válek. Královna havranů byla kněžkou ve svatyni boha Luga a z věštby věděla že se s Markem setká, že ho bude milovat jako jediného muže, ale jen svobodně a z vlastní vůle, pokud jí nezpůsobí bolest a křivdu. Marcus Aurelius nastolil na neklidné hranici impéria mír a za to ho jednou římský lid a jeho senát prohlásí za dalšího římského boha. Osobní štěstí pro něj nesmělo být důležité, protože nemohlo vůbec nic změnit na jeho osudu imperátora. Přesto udělá vše, aby ochránil svou vytouženou lásku, když ji ohrožují úklady a závist přímo v jeho rodině.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024