Obsah: Kráska a zvíře

Třetí kniha série Matthew Hope.

George Harper není člověk, jehož by si každý na první pohled zamiloval. Je to mohutný chlap, černý jako uhel a ošklivý jako noc. A právě on je obviněn ze surové, kruté vraždy své neuvěřitelně krásné bělošské manželky, která den před smrtí požádala Matthewa Hopea o pomoc poté, co ji její muž údajně brutálně zbil.
Podivným řízením osudu se Matthew nakonec ujme obhajoby nevrlého obra a čím více do případu proniká, tím více se mu zdá, že mu úplně všichni lžou...

Opět se setkáváme s právníkem středního věku z floridského městečka Calusy, který snad právě pro svou průměrnost je nám tak sympatický, když se neúnavně plahočí k jedinému cíli, jímž je pro něho spravedlnost, a stejně jako my usiluje o trochu osobního štěstí, přičemž je neustále nucen naslouchat neortodoxním filosofickým úvahám svého partnera Franka Summervilla, jakož i čelit nejrůznějším obviněním a úkladům, jimiž ho častují jeho klienti.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024