Obsah: Královský minesengr

V létě 1199 je Willem z Dole, mladý venkovský šlechtic, povolán k velkolepému dvoru císaře Svaté říše římské, jehož říše zabírá většinu Evropy. Willem se neodváží vzdorovat císařově vůli, a tak se vydává na cestu... Brzy se stane hrdinou turnajových soubojů a získává si příznivce nejmocnějšího - samotného císaře Konráda. Willemovým nejbližším přítelem u dvora je záhadný minesengr Jouglet, nezkrotný mladík s tajným posláním... Jako vzor rytířské statečnosti si Willem získává veliké pocty, záhy se ale dozvídá, že skutečnou hnací silou života u dvora jsou klepy, tajnosti a lži - a že on sám je nic netušícím pěšákem ve složitém plánu. Jouglet obdivuje Willemovu sestru Lienor a proto spřádá plány, jak pro ni získat pozvání k císařskému dvoru... Zdá se, že jedinou cestou, jak toho dosáhnout, je přimět císaře, aby si ji zvolil za svou nevěstu... Královský minesengr je skvělý historický román barvitě oživující fascinující epochu rytířských turnajů, utajovaných milostných dobrodružství a dvorních intrik, v němž hrdinové mazaně soupeří o moc, bohatství a císařovu přízeň.
Zdroj: Anotace z knihy Královský minesengr
Dnes je 19.04.2024