Obsah: Krev květů

Kdysi žila dívka, jež dokázala vyrábět nádherné vlněné koberce provoněné výtažkem z oranžových světlic a granátových jablek…Persie, 17. století Mladá žena je nucena opustit dosavadní způsob života a přestěhovat se do jiného města. Nečekaná otcova smrt ukončila její vyhlídky na manželství i plány do budoucnosti a odkázala ji a její matku na milosrdenství příbuzných v proslulém městě Isfahán. Strýc je zámožný návrhář koberců pro šáhův dvůr a dívku jeho dílna okamžitě uchvátí. Zajímá ji všechno -- barvy, příze i význam tisíců starobylých vzorů -- a brzy začne sama vytvářet vlastní návrhy. Je to mužská práce, ale strýc rozpozná její nadání a nadšení a dovolí jí, aby se tím tajně zabývala. Pak ale jeden neblahý unáhlený skutek ohrozí její existenci a dostane ji i matku do ještě svízelnější situace. Je nucena vstoupit do nevhodného manželství s bohatým obchodníkem a ocitá se v postavení, které stěží chápe. Ví jen to, že se musí o sebe postarat sama a riskovat, protože jinak by se stala hříčkou ostatních. V tomto barvitém románě ožívá svět středověké Persie, počínaje oslnivou architekturou po rušná tržiště s košíky plnými koření a úchvatnými tyrkysově zlatými koberci. Jde o pozoruhodné dobrodružství ženy, jež se rozhodla pro život založený na síle vlastních rukou, mysli a vůle -- navzdory všem překážkám.
Zdroj: Anotace z knihy Krev květů
Dnes je 28.03.2024