Obsah: Krev, sláva a láska

Slavná francouzská spisovatelka napsala další velkolepou historickou fresku, v jejímž popředí tentokrát nestojí krásné ženy, ale jejich manželé – hodní, krutí, podivíni, paroháči i vrahové. Byli to muži nejrůznějších povah a charakterů, jejichž rozdílné jednání mělo jediný cíl – udržet své ženy takříkajíc „na uzdě“. Setkáváme se zde například s proslulým vévodou de Praslin, básníkem Alexandrem Sergejevičem Puškinem, který jako třicetiletý zemřel v souboji, legendárním d´Artagnanem, jenž měl tu smůlu, že se oženil s neuvěřitelně bigotní ženou, s anglickým králem Jiřím IV. , Karlem Velikým, rakousko-uherským arcivévodou Františkem Ferdinandem… a s řadou dalších mužů, kteří se nesmazatelně zapsali do evropských dějin. Kniha Juliette Benzoni je jako vždy čtivým, populárně naučným dílem, psaným živým jazykem. Autorka tradičně dbá na historickou správnost, ale nezabíhá do dlouhých a únavných dějepisných výkladů. Důkazem přitažlivosti jejího díla je i skutečnost, že bylo přeloženo do řady jazyků.
Zdroj: Anotace z knihy Krev, sláva a láska
Dnes je 24.04.2024