Obsah: Kukla motýla

Tajemný příběh holandského mistrovského díla… přes spáry nacistů do temného podsvětí dnešního světa obchodování s uměleckými předměty. Složité historické linie příběhu se splétají do brilantního napínavého celku. Heather Terrellová píše svižný příběh ztraceného obrazu a třech obdivuhodných osobností: vášnivého malíře, který kvůli obrazu ztratí svou obživu, nadšeného sběratele, který kvůli obrazu zemře a neúnavné právničky, která se odhodlá zahodit svou kariéru, jen aby obraz zachránila. Ústřední postavou příběhu je Mara Coyneová, aktivní advokátka z Manhattanu, které byl přidělen případ obhajoby jedné prestižní aukční síně před žalobou, že jeden z obrazů, pocházejícího z veřejného prodeje, byl za války ukraden nacisty. Ale stejné dovednosti, které Mara uplatňuje jako advokátka, vyvolají její podezření a ona se začne domnívat, že obžaloba by mohla být oprávněná. Mara, která je lapena do složitého bludiště právních kliček a šokujících zvratů, řeší případ, jenž ji může zajistit skvělou budoucnost nebo ji naprosto zničit. Kukla motýla je famózní román od nové, talentované a energické spisovatelky, který čtenáře provází od podzemního katolického hnutí v Holandsku sedmnáctého století, přes nevýslovné zločiny nacistů za Druhé světové války až k současnému světu umění.
Zdroj: Anotace z knihy Kukla motýla
Dnes je 29.03.2024