Obsah: Srdce v kamenném kruhu - Kronika země Bójů I

Příběhy z dávné historie keltských Čech spojuje tajemná symbolika srdce, která ovládá věčný koloběh lidských životů. Jsou zaznamenány v této kronice, jak se skutečně odehrály nebo jak je dotvořila autorčina fantazie ze zlomků zpráv a na základě nálezů, jež vydala země. Hned první příběh je milostnou romancí královské dcery a mladého Etruska, který se vypravil k zlatonosné Otavě za obchodem a našel zde lásku, jež navždy změnila jeho život. Z doby největší slávy oppid je neméně vzrušující příběhy Greny, provdané za starého krále. V bohatém Boiohemu, budoucích Čechách, tehdy vypukly boje o moc mezi královskými rody a Greně věštba druidek předurčila zachovat na přelomu věků zemi dědice. K hrdinům tisícileté epopeje patří i král Marobod. Vyrůstal v Římě jako rukojmí, a když se dostal do Boiohema, vybudoval zde vzkvétající zaalpské království, které se stalo mostem mezi svobodným životem Hercynského lesa a vyspělou římskou kulturou. Zůstal neporažen i ve válce s Tiberiovými legiemi, ale příliš předběhl svoji dobu. Kronika končí krásným milostným příběhem královny Fritigil, kterou její láska dovedla až k přijetí křesťanství. Čtenáři historické beletrie ocení nejvíc na této knize, že autorka vypráví prastaré příběhy z českého území, které ještě nikdo literárně nezpracoval.
Vytvořil: Roman
Zdroj: Notace knihy Srdce v kamenném kruhu - Kronika země Bójů I