Obsah: Vše pro císaře

Římská říše už dávno ovládla celé středomoří a Řím je centrem skutečně rozlehlé a bohaté říše, městem, kde si podávají ruce tisíce lidí stovek různých národností, městem, kde se rozhoduje o osudu miliónů obyvatel rozlehlého impéria. A právě do tohoto města přicestuje mladý alexandrijský řek Hermogenes, aby vymohl jistou pohledávku, jež nedávno zruinovala jeho strýce a zapříčinila jeho smrt. Doma zanechal mladou dcerku, tak doufá, že vše se vyřídí rychle a snadno. Vždyť jeho nárok je oprávněný, má i důležité listiny  a věří v spravedlnost římského práva i těch, jež jej vykonávají. Jeho věřitelem je však konzul Lucius Tarius Rufus, zákeřný člověk, jemuž slova jako spravedlnost či čest nic neříkají a který má mocné přátele. Hermogenes nejen že ohrožuje jeho dobrou pověst, ale i spekulantské plány, jež mu mají vynést obrovské bohatství. Rozhodne se ho tedy odstranit. Naštěstí mladík získá velikou oporu u bývalé gladiatrix - gladiátorky Cantabry, jež mu zachrání život a jež mu spolu s dalšími přáteli pomůže nejen přežít v neznámém velkoměstě úklady nejmocnějších Říma, ale dopídit se pravdy a dosáhnout spravedlnosti.
Vytvořil: Roman
Upravil: Tomcek