Obsah: Linka Tokio

V Tokiu řádí bouře a všechny lety jsou zrušeny nebo odkloněny. Třináct cestujících uvízne na malém letišti a musejí přečkat noc. Aby si ukrátili dlouhou chvíli, sesednou se kolem karuselového pásu a vyprávějí si příběhy…A tak se dozvídáme o synovi Roberta de Nira, který byl počat v prádelně, či o bezkřídlém ptáku, jenž dovede ukrajinského kupce ke ztracené lásce. Jeden muž vydává paměti jiných lidí a najednou musí přehodnotit svou vlastní minulost, podnikatel se zase zblázní do obyčejné panenky tak, že ohrožuje existenci své společnosti, a potkáme i mladou němou Turkyni a čínského chlapce s neuvěřitelným štěstím. Lidé, kteří jsou sami na cestě, vyprávějí příběhy o životě v pohybu, o velkoměstech, jako jsou New York, Istanbul, Dillí, Lagos, Paříž, Buenos Aires. Jednotlivé epizody se slévají do velkého románu o nadějích, snech, ale i zklamáních, jež prožívají lidé po celém světě a jež všechny spojují.
Zdroj: Anotace z knihy Linka Tokio
Dnes je 25.04.2024