Obsah: Zločin lorda Artura Savila

Lord Artur je na večírku seznámen s chiromantem panem Podgersem. Ten je jako nová zábava lady Windermereové předváděn na večírku, všem jejím známým věští z ruky, věští budoucnost, mluví o minulosti. Když se ale dostane k siru Arturovi, náhle zbledne a nic mu nechce říct. Sir Artur si všimne, že něco není v pořádku, a tak , když zůstane s panem Podgersem sám, nabídne mu velkou sumu peněz, když mu prozradí, co v jeho ruce viděl. Pan Podgers mu to chvíli rozmlouvá, ale když mu sir slíbí sto liber, řekne mu, že má v dlani napsáno, že spáchá vraždu. Sira Artura to velmi vyděsí, hlavně proto, že má před svatbou s krásnou Sibylou, kterou nade vše miluje a nechce ji přivést do hanby a udělat z ní manželku vraha. Po dlouhém uvažování se rozhodne, že svatbu odloží a vraždu spáchá dřív, než se ožení. Ze svých příbuzných vybere starou tetičku, vybere jed, kterým se ji pokusí otrávit a vydá se za ní na návštěvu. Ujistí se, že tetička si kapsli s jedem vezme, až u ní opět nastanou její zdravotní potíže a odjede na několik týdnů z města, kde netrpělivě očekává zprávy o tetiččině úmrtí. Po několika týdnech dorazí soustrastné telegramy v nichž mu oznamují, že teta náhle zemřela, odkázala mu drobné jmění, a aby se rychle vrátil zpět. Se svou snoubenkou vyklízí pozůstalost a mezi tetinými věcmi najdou i kapsli s jedem. Dojde tak k závěru, že žádnou vraždu nespáchal, protože teta zemřela přirozenou smrtí. Svatbu znovu odloží, i když rodičům nevěsty se to moc nelíbí. Znovu ve svém příbuzenstvu vybírá, koho by zabil. Tentokrát vybere děkana z Chichestru, svého strýce, který je sběratelem hodin. Proto mu nechá vyrobit hodiny s časovanou náloží. Nálož ale nevybuchne, a tak se vražda opět nepovede. Sir Artur pomalu propadá zoufalství a rozhoduje se, že se nikdy nebude moct oženit. Toulá se v noci ulicemi, dívá se do řeky, když tu náhle u říčního břehu spatří pana Podgerse a v náhlém záchvatu ho do řeky shodí. Tak spáchá svou vraždu, která není nikdy odhalena. Za pár týdnů na to se ožení se Sibylou a mojí spolu velmi šťastný život.
Vytvořil: Roza
Upravil: ota61, janajau