Obsah: Pendennis

Pendennis : Kronika jeho šťastných i nešťastných osudů :jeho přátelé a jeho největší nepřítel

Originál:The history of Pendennis. His fortunes and misfortunes, His friends and his greatest enemy
Obraz složitého procesu vnitřního vývoje mladého člověka ve viktoriánské době a měšťácké společnosti. Rozmazlený a sentimentální jedináček se ve snaze proniknout do vysokých šlechtických kruhů dostává do mnohem odlišnějšího prostředí a to v něm zanechává své stopy, boří jeho ideály, ovlivňuje utváření jeho světového názoru. Život Pendennise je v podstatě celou řadou kompromisů, ke kterým nutí mladého člověka měšťácká společnost. Hrdina se změní pomalu v cynického a loayálního člověka lepších vrstev. Přes sentimentální ladění a sentmentální konec, který je zřejmým ústupkem dobového vkusu, přináší kniha ostře kritické pohledy na společenské poměry i množství autobiografických prvků a je živou součástí odkazu angl. klasika.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize