Obsah: HHhH

Záhadný název knihy HHhH odkazuje na přezdívku, kterou Heydrichovi dávali příslušníci SS, Himmlers Hirn heisst Heydrich (Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich). Binet se drží historických skutečností a jmen, zamýšlí se ale také nad vztahy mezi skutečností a fikcí.
Dílo Heydricha představuje jako šéfa Gestapa, šéfa nacistických tajných služeb, plánovače takzvaného konečného řešení židovské otázky, protektora Čech a Moravy, nejnebezpečnějšího muže třetí říše s výmluvnými přezdívkami "pražský řezník", "blonďaté zvíře", "kat", "muž se železným srdcem".
Poté popisuje operaci Antropoid, při které byl Heydrich v Praze zabit. Většina knihy je o období 1938 až 1942. Příběh v krátkých kapitolách přibližuje různé doby a místa, odkud děj směřuje postupně do Prahy.
Dnes je 28.03.2024
Před 156 lety se narodil(a) Gorkij Maxim