Obsah: Fonogram 2

Výlety k počátkům historie záznamu zvuku
Kniha je určena těm čtenářům, kteří se zajímají o kulturní dění v českých zemích i ve světě, jak ho v první polovině dvacátého století reflektovaly tehdejší zvukové nosiče, tedy voskové fonoválečky a standardní šelakové gramodesky. Je koncipována podobně jako v roce 2000 stejným autorem publikovaná kniha Fonogram – praktický průvodce historií záznamu zvuku.
Fonogram 2 tvoří čtyři základní oddíly:
1. Trocha historie a historek
2. Jakpak bylo u nás doma?
3. Kdo byl kdo
4. Gramofonové firmy a etikety

Knihu „Fonogram 2“ provází na 530 stranách textu více než tisícovka převážně barevných vyobrazení malebných dobových „mluvicích strojů“, umělců a orchestrů známých z gramodesek a faksimile četných propagačních materiálů dnes již dávno zaniklých gramofonových společností, které svými nahrávkami zásobovaly v první polovině dvacátého století posluchače v českých zemích i v zahraniční.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize