Obsah: Hříšní papežové

Kriminální případy z historie Vatikánu, ze života papežů od 9. století až po současnost. Úvodní kapitoly se věnují především postavě papežky Jany, dále jsou stručně zmiňováni další papeži s důrazem na jejich nectnosti, prostopášný způsob života, obžerství, vraždy a jiné zločiny. Převážná část knihy líčí formou detektivního případu vztahy americké a italské mafie a Vatikánu. Podrobně se věnuje "Operaci Gretchen" (potírání organizovaného zločinu) z roku 1970, klade otázky kolem úmrtí papeže Jana Pavla I. v roce 1978. Rozkrývá pozadí atentátu na papeže Jana Pavla II. v roce 1981. Závěrem autor zmiňuje konkrétní příklady ze současnosti, kdy byli duchovní obžalováni z mravnostních deliktů. Kniha je další ze série "Zločiny, které vešly do dějin".
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize