Obsah: Nevítaný host

Jeden z autorčiných románů o generacích duševně silných, odhodlaných žen, které se navzdory nepřízni osudu dokázaly prosadit ve světě obchodu lépe než mnozí muži. Hrdinka Paula je dědičkou velkého majetku, nashromážděného její babičkou, k níž měla od mládí velmi úzký, láskyplný vztah. Stejně jako babička, i samotná hrdinka je odhodlaná zpříma čelit všem problémům, kterých ji během života potkalo nemálo a ve zralém věku jí čekají další v podobě boje jejích dvou dcer o rodinný majetek. Na scéně se navíc zcela nečekaně objeví mladá americká módní návrhářka, nápadně podobná Paulině babičce, která bez vlastního přičinění donutí Paulu důkladně se začíst do nedávno nalezených babiččiných deníků. Z nich se pak nečekaně dozvídá o jednom milostném vztahu z bombardovaného Londýna v roce 1940, který svými důsledky zásadně a dramaticky zasáhl do současného života rodiny.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize