Obsah: Krev na jazyku

Do Peak Districtu dorazila zima. A Marie Tennentová se rozhodla spáchat dost nepravděpodobnou sebevraždu. Stulila se do sněhu v horách a dlouze čekala, až zmrzne. Seržantka Diane Fryová se snaží vyšetřovat vraždu, ale zjišťuje, že je to ještě obtížnější než jindy. Sníh a mráz brání polovině Oddělení E vůbec dorazit do práce, její partner, konstábl Ben Cooper, je zaměstnán prošetřováním válečné záhady staré přes padesát let. A Fryová má dojem, že Benův zájem o případ je jenom ztrátou policejního času. Ale když o pomoc žádá mladá Kanaďanka, Cooper dámě v nesnázích samozřejmě na pomoc běžet musí. Jenomže v Peak Districtu se v lednu objevilo mrtvých těl více. Například i neznámého, dobře oblečeného muže pohozeného u kraje neprůjezdného průsmyku. Vedle něj sice ležela i cestovní brašna, avšak prázdná. Doklady u sebe neměl, proto mu na Oddělení E začali říkat Sněhulák. A než se nadáli, měli na výběr hned dva mladé muže, kteří by oním Sněhulákem mohli být. A pak zákeřný útok na Coopera v edendaleských ulicích ukáže, že případy budou zase jednou mnohem složitější, než se zdají.
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 19.04.2024